ZOBRAZIT PLAVBY V TÉTO DESTINACI
Vidět na vlastní oči unikátní technické dílo a zažít proplutí soustavou zdymadel je určitě velkým motivem, proč vyrazit na plavbu do Panamského průplavu. Kromě této unikátní vodní cesty nabízí oblast i další lákadla, která jen uspíší vaše rozhodnutí vybrat si plavbu Panamským kanálem.
Panamský průplav spojuje Atlantický a Tichý oceán a byl uveden do provozu v roce 1914. Během proplouvání této 81 km dlouhé vodní cesty překonáte troje zdymadla a proplujete uměle vytvořenými jezery, která jsou obklopena krásnou krajinou. Na východní, atlantské straně k průplavu doplujete Karibským mořem, po proplutí se ocitnete v širokém Panamském zálivu, který je součástí Pacifiku.
Úzký pruh zemí Střední Ameriky byl vždy důležitým spojníkem mezi Severní a Jižní Amerikou. Otevření Panamského průplavu bylo důležitým počinem, který významně ovlivnil možnost obchodování i cestování. Samotný Panamský průplav je bezesporu hlavní atrakcí každé plavby v této oblasti. Jeho proplutí trvá sice jen několik hodin, ale zážitek to bude na celý život. Během proplouvání budete mít možnost pozorovat čilý dopravní ruch v kanálu, otevírání a zavírání vrat zdymadel a přečerpávání tisíců kubíků vody do plavebních komor.
Úžasné národní parky, krásná města s filmovou historií a příjemné klima s mnoha slunečnými dny vytvářejí ze západu USA a Mexické riviéry oblíbený turistický region. Lodě vyplouvají z města andělů Los Angeles a z nejkrásnějšího město západu San Francisca. Vyberte si plavbu na západ USA a Mesickou riviéru a při sklence skvělého kalifornského vína pozorujte z paluby lodi pobřežní vody bohaté na množství ryb.
Jihozápadní pobřeží USA, Mexiko a státy Střední Ameriky Guatelmala, Salvador, Honduras, Kostarika a Panama jsou omývané Tichým oceánem. Kalifornský poloostrov dlouhý 1 250 kilometrů je oblíbenou turistickou oblastí Mexika.
Výletní lodě nejčastěji vyplouvají z Los Angeles a míří na jih do zajímavých míst a přístavů podél pobřeží, z nichž nejfrekventovanějšími jsou San Diego, Ensenada, Cabo San Lucas, Mazatlán, Puberto Vallarata, Acapulco. Do těchto přístavů plují také lodě na dálkových trasách, které propluly Panamský průplav. Zajímavou zastávkou výletních lodí poblíž Los Angeles je ostrov Catalina Island, vzdálený jen 22 mil od pevniny či letovisko Santa Barbara.
Do oblasti je možné zahrnout též severněji ležící San Francisco. Tento přístav je často výchozím místem pro plavby na Havaj, do oblasti Jižní Pacifik /Polynésie nebo ke břehům Aljašky.
Aljaška, vysněné místo všech milovníků drsné přírody, nabízí opravdovou divočinu plnou medvědů, vlků, sobů i losů. Dobrodruzi tady zdolávají ledopády, táboří v divočině či splavují řeku Yukon. Nedisponujete-li opravdu dobrou fyzičkou a přesto toužíte krásy amerického severu poznat, stačí jen vybrat si plavbu komfortní lodí Aljaškou - ideální způsob, jak se do této země divoké přírody dostat.
Trasy plaveb na Aljašku jsou nasměrované do oblasti Aljašského zálivu, který patří do Tichého oceánu. Rozloha poloostrova činí přes 1,5 miliónu kilometrů čtverečních, což je plocha třikrát větší než Francie.
Výletní lodi se pohybují v oblasti od Seattle na jihu po Whittier na severu (60 mil od mezinárodního letiště Anchorage), různě kličkují mezi ostrovy královny Charlotty, Alexandrovými ostrovy a velkým ostrovem Vancouver Island, proplouvají tzv. Inside Passage – úžinou mezi pevninou a stovkami ostrůvků. O celou oblast se dělí Spojené státy americká a Kanada.
Plavby na severovýchodě Kanady se zpravidla pojí i s návštěvou USA. Konají se na jaře a na podzim, v období babího léta, kdy celé východní pobřeží hýří barvami. Nová Anglie vás uchvátí hlubokými lesy, třpytivými jezery a historickými památkami. Právě zde vznikly osady prvních přistěhovalců a koloniální šarm staré Anglie na vás dýchne na každém kroku, stačí jen vybrat si plavbu kolem Kanady a Nové Anglie.
Plavba nadchne milovníky přírody, historie a je zajímavá i pro krátkou návštěvu velkoměst na východním pobřeží. Lodě se na trasách v oblasti Kanada – Nová Anglie pohybují v Atlantickém oceánu na východním pobřeží Spojených států amerických a Kanady.
Pluje se podél severovýchodního pobřeží USA, kde leží americká velkoměsta New York a Newport, poté lodi vplouvají do Mainského zálivu, při jehož pobřeží leží Boston a Bar Harbor. Trasy dále směřují kolem poloostrova Nové Skotsko. Výletní lodě křižují především v rozlehlém zálivu Sv. Vavřince (vplují do něj úžinou Cabot, některé lodní trasy se pohybují i okolo ostrova Prince Eduarda I.), kam ústí řeka Sv. Vavřince, odvádějící vodu z Velkých jezer. Právě po ní doplouvají výletní lodě až do Québecu, hlavního města stejnojmenné kanadské provincie.